Registruotiems vartotojams:
 
 
Portalo rubrikos
Namų statyba  
Aplinkotvarka. Baseinai Fontanai ir įranga  
Baldai , Baldų gamyba  
Remontas.Apdailos darbai  
Vartai, Tvoros, Kalvystė  
Akmens, akmens masės gaminiai  
Apsaugos sistemos  
Architektai, paslaugos  
Dujos,dujotiekio įrengimas  
Durys, Langai, palangės  
Elektra, instaliacija  
Gręžiniai,geologiniai tyrinejimai  
Grindys, grindų dangos  
Interjeras. Eksterjeras  
Laiptai, turėklai  
Pirtys, Saunos ir įranga  
Plytelės Keramika  
Santechnika, paslaugos  
Šildymas,Katilai.Biokuras  
Statybines medžiagos  
Statybos technika nuoma ir pardavimas  
Stogai. Stogų dangos  
Transportas ir paslaugos  
Vandentiekis, įrenginiai  
Vėdinimas-kondicionavimas  
Židiniai. Krosnelės  
Darbo drabužiai. Darbo sauga  
Įrankių, įrengimų nuoma  
Paslaugos: Asmeniniai skelbimai.  
REM.LT - BUK MATOMAS,PRANEŠK APIE SAVE NEMOKAMAI. Naujenos, Naudingi staipsniai, patarimai, įmonių siūlomos paslaugos... Registracija nemokama !
   
    Prisijunkite!

REM.LT -> Naujienos -> Per 3 metus nebaigtą statyti statinį privaloma įregistruoti Nekilnojamojo turto registre
Per 3 metus nebaigtą statyti statinį privaloma įregistruoti Nekilnojamojo turto registre

Nors išduoti statybą leidžiantys dokumentai (SLD) galioja neterminuotai, nebaigtas statyti ar rekonstruoti ypatingas ar neypatingas statinys, taip pat nebaigtas rekonstruoti į ypatingą ar neypatingą statinį nesudėtingas statinys turi būti įregistruotas Nekilnojamojo turto registre (NTR) ne vėliau kaip per 3 metus nuo SLD išdavimo dienos. Jis registruojamas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) išduotos pažymos apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių pagrindu. Statytojui pageidaujant nebaigtas statyti nesudėtingasis statinys įregistruojamas NTR statinio kadastro duomenų bylos pagrindu.

Pažyma statytojui išduodama per IS „Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt) arba tiesiogiai VTPSI teritoriniam skyriui pateikus prašymą kartu su SLD, statinio projektu (kai SLD išduotas ne per IS „Infostatyba“), požeminių inžinerinių tinklų geodezinėmis nuotraukomis, statinio kadastro duomenų byla ir valstybės rinkliavos apmokėjimą patvirtinančiu dokumentu. Be to, prie prašymo reikėtų pridėti statytojo surašytą laisvos formos pažymą, kad nebuvo keisti statinio projekto, pagal kurį buvo išduotas SLD, sprendiniai arba apie šių sprendinių pakeitimus.

Nenustačius pažeidimų pažyma išduodama per 10 darbo dienų nuo prašymo įregistravimo dienos. Išsami pažymos išdavimo tvarka nurodyta Pažymos apie statinio (-ių) statybą be nukrypimų nuo esminių statinio (-ių) projekto sprendinių išdavimo tvarkos apraše.

Teisės aktai taip pat numato statytojo prievolę tikslinti statybos metu pasikeitusius statinio kadastro duomenis. Tai turi būti atliekama ne rečiau kaip kartą per 5 metus nuo nebaigto statyti statinio įregistravimo NTR. Kadastrinius matavimus atlieka šiai veiklai atestuoti specialistai, kurių sąrašą galima rasti Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainės www.nzt.lt skyriaus „Geodezija ir kartografija“ srityje „Matininko kvalifikacijos pažymėjimai“.

Statytojai neretai abejoja, ar be tarpininkų sugebės įregistruoti savo statinius. Tikrai neverta išlaidauti – aprašytas procesas nėra sudėtingas. Beje, visada galima pasikonsultuoti su VTPSI specialistais tiek bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 207 3333, tiek ir internetu pateikus elektroninį paklausimą.


Šaltinis: VTPSI

Į titulinį
Copyright © REM.LT 2011-2024 Visos teises saugomos                 Reklama     Privatumas     Atsakomybės apribojimas     Taisyklės

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj?
skaitliukai