Registruotiems vartotojams:
 
 
Portalo rubrikos
Namų statyba  
Aplinkotvarka. Baseinai Fontanai ir įranga  
Baldai , Baldų gamyba  
Remontas.Apdailos darbai  
Vartai, Tvoros, Kalvystė  
Akmens, akmens masės gaminiai  
Apsaugos sistemos  
Architektai, paslaugos  
Dujos,dujotiekio įrengimas  
Durys, Langai, palangės  
Elektra, instaliacija  
Gręžiniai,geologiniai tyrinejimai  
Grindys, grindų dangos  
Interjeras. Eksterjeras  
Laiptai, turėklai  
Pirtys, Saunos ir įranga  
Plytelės Keramika  
Santechnika, paslaugos  
Šildymas,Katilai.Biokuras  
Statybines medžiagos  
Statybos technika nuoma ir pardavimas  
Stogai. Stogų dangos  
Transportas ir paslaugos  
Vandentiekis, įrenginiai  
Vėdinimas-kondicionavimas  
Židiniai. Krosnelės  
Darbo drabužiai. Darbo sauga  
Įrankių, įrengimų nuoma  
Paslaugos: Asmeniniai skelbimai.  
REM.LT - BUK MATOMAS,PRANEŠK APIE SAVE NEMOKAMAI. Naujenos, Naudingi staipsniai, patarimai, įmonių siūlomos paslaugos... Registracija nemokama !
   
    Prisijunkite!

REM.LT -> Naujienos -> Daugiabučiu virtę svečių namai sulaukė teismo sprendimo
Daugiabučiu virtę svečių namai sulaukė teismo sprendimo

Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą dėl šiurkščių pažeidimų keičiant statinio paskirtį adresu, J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI, Inspekcija) kreipėsi į teismą, prašydama, panaikinti rašytinį pritarimą statinio projektui, kurį išdavė Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei panaikinti deklaracijas apie statybos užbaigimą ir paskirties keitimą, kurias surašė UAB „Pilaitės kotedžai“ ir UAB „Exvero“.

„J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, esančiame žemės sklype pastatytas viešbučių paskirties pastatas pavirto daugiabučiu, pažeidžiant toje vietoje galiojančius užstatymo tankumo ir intensyvumo reikalavimus gyvenamųjų namų statybai. Atlikus atskirų patalpų paskirties pakeitimą, buvo pakeista ir viso pastato paskirtis. Iš negyvenamojo, viešbučių paskirties, pastato, į gyvenamąjį.“, – sakė VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorė Lina Staškevičienė.

Inspekcija vykdydama statybos valstybinės priežiūros funkciją, 2016 m. gruodžio 22 d. atliko patikrinimą dėl savivaldybės išduoto pritarimo statinio projektui, kuris suteikė teisę atlikti viešbučio, negyvenamosios paskirties pastato – svečių namų J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, paskirties pakeitimą į gyvenamąjį, trijų ir daugiau butų – daugiabutį pastatą, atliekant paprastojo remonto darbus pagal projektuotojo UAB ,,Projektų biuras“ parengtą statinio projektą.

Savivaldybės administracija teismo posėdyje tikino, kad pastato užstatymo tankis ir užstatymo intensyvumo rodikliai išdavus pritarimą nepakito ir yra tokie patys kaip ir prieš pakeičiant patalpų paskirtį. Anot Savivaldybės administracijos, pritarimo metu pastato užstatomas plotas ir patalpų plotas nesikeičia - keičiasi tik patalpų paskirtis, t.y. iš negyvenamosios į gyvenamąją, kas anot Savivaldybės administracijos, atitinka šiuo metu teritorijai galiojantį detalųjį planą ir juo numatytą teritorijos naudojimo būdą.

Patikrinimo metu Inspekcija, susipažinusi su pateiktais dokumentais ir projektu, nustatė, jog pagal koreguotą detalųjį planą teritorijos naudojimo tipas – gyvenamoji teritorija, o žemės naudojimo paskirtis –daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorija, leistinas pastatų aukštis – 8,5 m, užstatymo tankis – 40 proc., užstatymo intensyvumas – 0,4. Šie rodikliai rengiant techninį statybos projektą ir išduodant pritarimą negalėjo būti pažeisti, t. y. turėjo atitikti nustatytus dydžius arba būti mažesni, bet pagal projektinę dokumentaciją ir VĮ Registrų centro duomenis žemės sklype pastatyto statinio, adresu J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, užstatymo tankumas sudaro 40,9 proc., o žemės sklypo intensyvumas – 0,65. Remiantis pateiktais duomenimis, pritarimas išduotas pažeidžiant koreguoto detaliojo plano sprendinius. Savivaldybės administracija, patikrinusi statinio projektą ir jam pritarusi, netinkamai vykdė teisės aktuose nustatytas funkcijas.

2017 m. gruodžio 6 d. teismas nusprendė tenkinti Inspekcijos prašymą, panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rašytinį pritarimą statinio projektui. Taip pat panaikinti UAB „Pilaitės kotedžai“ ir UAB „Exvero“ deklaracijas apie statybos užbaigimą / paskirties pakeitimą, pakeistos paskirties patalpų teisinę registraciją Nekilnojamojo turto registre.


Šaltinis: VTPSI

Į titulinį
Copyright © REM.LT 2011-2024 Visos teises saugomos                 Reklama     Privatumas     Atsakomybės apribojimas     Taisyklės

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj?
skaitliukai