Registruotiems vartotojams:
 
 
Portalo rubrikos
Namų statyba  
Aplinkotvarka. Baseinai Fontanai ir įranga  
Baldai , Baldų gamyba  
Remontas.Apdailos darbai  
Vartai, Tvoros, Kalvystė  
Akmens, akmens masės gaminiai  
Apsaugos sistemos  
Architektai, paslaugos  
Dujos,dujotiekio įrengimas  
Durys, Langai, palangės  
Elektra, instaliacija  
Gręžiniai,geologiniai tyrinejimai  
Grindys, grindų dangos  
Interjeras. Eksterjeras  
Laiptai, turėklai  
Pirtys, Saunos ir įranga  
Plytelės Keramika  
Santechnika, paslaugos  
Šildymas,Katilai.Biokuras  
Statybines medžiagos  
Statybos technika nuoma ir pardavimas  
Stogai. Stogų dangos  
Transportas ir paslaugos  
Vandentiekis, įrenginiai  
Vėdinimas-kondicionavimas  
Židiniai. Krosnelės  
Darbo drabužiai. Darbo sauga  
Įrankių, įrengimų nuoma  
Paslaugos: Asmeniniai skelbimai.  
NEMOKAMI SKELBIMAI...Paskelbk apie save... Buk matomas.
   
    Prisijunkite!

REM.LT -> Naujienos -> Latvijai gresia nauja emigracijos banga
Latvijai gresia nauja emigracijos banga


Dėl krizės iš Latvijos išvyksta aukštos kvalifikacijos specialistai. Nauja emigracijos banga sušvelnins nedarbo sukeltą naštą, prognozuoja Latvijos universiteto profesorius Michailas Hazanas ir kiti ekspertai.

Šiuo metu pagal gyventojų perkamosios galios rodiklius ir nedarbo lygį Latvija nusmuko iki žemesnio lygio nei prieš įstojimą į Europos Sąjungą (ES), rašo "Dienas Bizness". "Dabar mes esame tokioje situacijoje, kokioje buvo Lenkija 2003 metais, kai šioje šalyje buvo užfiksuotas aukštas nedarbo lygis (beveik 20 proc.), o gyventojų perkamoji galia - viena mažiausių Europoje", - teigia profesorius. Vis dėlto, kaip rodo Lenkijos pavyzdys, situacija gali keistis gana sparčiai. Lenkijoje per trejus metus, iki 2007 metų, nedarbas sumažėjo iki beveik 10 proc., o dabar sudaro 8 procentus.

M. Hazano tyrimo rezultatai parodė, kad dabar Latvijos gyventojų perkamoji galia - viena mažiausių ES, o nedarbo lygis viršijo 14 proc. (Oficialiai užregistruotas nedarbo rodiklis kovo mėnesį - 11 proc.). Būtent dėl didėjančio nedarbo Latvijai iškilo naujos emigracijos bangos pavojus.

Specialistai pastebi, kad nuo metų pradžios - pagilėjus krizei ir išaugus nedarbui šalyje, besidominčiųjų darbu užsienyje skaičius ženkliai išaugo. "2008 metais dėl darbo užsienyje konsultavome 9 tūkst. žmonių, o per pirmuosius tris 2009 m. mėnesius - jau 6,6 tūkst. žmonių, - teigė EURES tarnybos atstovė Žana Ribakova. - Jau 2008 metais, kai Latvijoje ėmė strigti statybos, žmonės ėmė domėtis galimybe įsidarbinti šioje sferoje užsienyje".

Specialistų pastebėjimais, dar neseniai iš Latvijos į užsienį dirbti daugiausia važiuodavo darbininkai ir tik nedidelė dalis žmonių su aukštuoju išsilavinimu, o dabar pastebima būtent "protų nutekėjimo" tendencija.

Kompanijos EURES atstovų teigimu, dabar žmonės domisi galimybe dirbti užsienyje pagal specialybę: "Matome, kad žmonės geriau išmoko užsienio kalbų, išaugo susidomėjimas darbu ES struktūrose - taip atsitiko greičiausiai dėl etatų naikinimo šalies valstybinėse įstaigose".

Šaltinis: ELTA

Į titulinį
Copyright © REM.LT 2011-2023 Visos teises saugomos                 Reklama     Privatumas     Atsakomybės apribojimas     Taisyklės

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj?
skaitliukai