Registruotiems vartotojams:
 
 
Portalo rubrikos
Namų statyba  
Aplinkotvarka. Baseinai Fontanai ir įranga  
Baldai , Baldų gamyba  
Remontas.Apdailos darbai  
Vartai, Tvoros, Kalvystė  
Akmens, akmens masės gaminiai  
Apsaugos sistemos  
Architektai, paslaugos  
Dujos,dujotiekio įrengimas  
Durys, Langai, palangės  
Elektra, instaliacija  
Gręžiniai,geologiniai tyrinejimai  
Grindys, grindų dangos  
Interjeras. Eksterjeras  
Laiptai, turėklai  
Pirtys, Saunos ir įranga  
Plytelės Keramika  
Santechnika, paslaugos  
Šildymas,Katilai.Biokuras  
Statybines medžiagos  
Statybos technika nuoma ir pardavimas  
Stogai. Stogų dangos  
Transportas ir paslaugos  
Vandentiekis, įrenginiai  
Vėdinimas-kondicionavimas  
Židiniai. Krosnelės  
Darbo drabužiai. Darbo sauga  
Įrankių, įrengimų nuoma  
Paslaugos: Asmeniniai skelbimai.  
NEMOKAMI SKELBIMAI...Paskelbk apie save... Buk matomas.
   
    Prisijunkite!
REM.LT -> Straipsniai -> Mediniai namai – mitai ir tikrovė.
Mediniai namai – mitai ir tikrovė.

Tai pirmas mūsų straipsnis padėsiantis Jums apsispręsti kokį namą statyti – medinį ar mūrinį

Taip jau yra, kad statyba iš medžio - ar tai namas, ar vasarnamis, ar pirtis – visa laiką sukeldavo eilę klausimų. O laiku neatsakyti klausimai sukelia eilę mitų. Mitų, kuriuos mes ir pasistengsime išsklaidyti.

Labiausiai paplites mitas, tai kad medinis namas – tai labiau vasarnamis ar poilsiui skirtas pastatas netinkamas gyventi ištisus metus. Daugelis mano kad gyventi mediniame name pastoviai galima tik šiltu metu laiku, o žiemą nebent tik nuvažiuoti trumpam pailseti ar pasilinksminti. Kad, jei kalbama apie medinį namą, tai turima omenyje nedidelį namelį, labiau poilsinį, laikiną, nei pastovų statinį.
Ši nuomonė aišku turi teisę gyvuoti, juk daugelis turi vasarnamius, sodo namelius ir tai daugiausia karkasinio tipo nameliai, ar pastatatai pastatyti iš to, kas tuomet buvo po ranką su minimaliu komunikacijų ir patogumų skaičiumi.

Bet gi medinis namas gali būti tokiu pat kapitaliniu būstu, kaip ir plytinis ar blokinis namas ar butas. Medinis namas – pilnai įrengtas būstas, su gerais langais, durimis, stogo danga ir visais scivilizacijos privalumais – parketas, moderni apdaila, santechnika, televizija, signalizacija ir kt..Tai pilnai apsaugotas, saugus, šiltas, jaukus namas. Vienintelis pagrindinis skirtumas, kad vietoje daugeliui įprastų tinkuotų ar plytinių sienų čia rastinės ar medinės. O sienos gali būti įvairios, čia jau nuo skonio priklauso – rankinio apdirbimo, profiliuotų mašininio apdirbimo ar klijuotų rąstų, tašų ar medinės karkasinės.

Daugeliui kila klausimų del priešgaisrinės apsaugos, spalvinės gamos, apsaugos dėl kenkėjų, ar bus jame pakankamai šilta ir t.t.. Visi šie klausimai nesunkiai išsprendžiami. Gal tik kiek sudėtingiau sienojų priešgaisrinė apsauga. Na bet jei kas sugalvos jus sudėginti tai ir tarp mūro sienos nepadės, na o rūkimas lovoje ar įsilaužimas – tai kaip sakoma “ nuo kvailių ir vagių ir dievas nepadės”.

Apie medinio namo ekologiškumą ir kalbėti daug neverta – apie tai žino ko gero visi. Bet ne visi žino, kad mediniuose namuose nereikia statyti kondicionavimo sistemos, nes namas kvėpuoja ir naturaliai ventiliuojasi per sienas. Mediniai namai skirtingai nei mūriniai greitai prišila ir lėtai atvėsta. Net po šaunaus vakarėlio alkoholio ir nikotino kvapo neliks jau sekančią dieną.

Na ir dar vienas klausimas – kiek laiko tarnaus medinis namas. Užmirškite apie sukrypusius senus medinius namus. Nors ir dabar dar tebestovi mediniai namai pastatyti XIX a. Pabaigoje. Šiandien atsiradus naujoms technologijoms galima drasiai teigti , kad medinis namas tinkamai prižiūrimas tarnaus 150, ar 200 metų. Rinka siūlo ilgaamžes stogo dangas, apsaugines priemones, dažus – paprasčiausiai namą reikia prižiūrėti.
Antras mitas – tai pigaus namo įvaizdis.

Reikia pasakyti , kad tai jau senai atgyvenusi nuomone. Visame pasaulyje – medinis namas - tai prestižinis būstas, skirtas ne kiekvieno kišenei. Gal tik pas mus kol kas medinį namą pastatyti kainuoja pigiau nei mūrinį, o ir tai tik dėl to kad mediena ir dailydžių darbo įkainiai yra mažesni nei ten. Be to įsigydami medinį namą jus įsigijate visiškai įndividualų būstą, pastatytą jus ir pagal jus, pradedant nuo to kaip jis atrodo iš išorės ir baigiant jo interjeru.

Medinis namas kurio pagrindinė žaliava yra pušies ar eglės mediena, iš vidaus gali būti apipavidalintas plytelėmis, gipso kartonų, mūrinėmis ar akmeninėmis pertvaromis. Namo viduje galima įrengti įrangą kokią tik širdis geidžia: šildymo katilą, hidroterminį šildymą, židinį, vonią , džakuzi, sauną, virtuvę su dujine ar elektrine vyrikle, apšildomas grindis ir t.t.. Aišku nuo to priklausys ir galutinė namo kaina.

Tarp kitko statant medinį namą visai nebūtini sunkūs, kapitaliniai pamatai – čia galima ir sutaupyti. Žinoma kad papamatų ir rūsio hidroizoliacijai išeikvojama nemažai pinigų. Galima statyti nedidelius juostinius pamatus, jeigu nesiruošiate statyti namo su rūsiu, ir visai užmiršti šią problemą.
Trečias mitas - pradėjęs statyti medinį namą būtinai susidursi su ilgalaike statyba, gausi netikslią ar klaidingą informaciją.

O gal tai ir visai ne mitas. Paprasčiausiai reikia suprasti, kad nebūna namų kurių 1m2 kainuoja 200 litų ir kad nerealu pastatyti namą per vieną mėnesį. Tai yra reikia išsirinkti tokį rangovą, kuris suteiks realią informaciją, pateiks darbų ir medžiagų sąmatą, perspės apie galimus būsimus sunkumus ar statybines problemas, supažindins su realiais teminais ir pageidautina kad atliktų kompleksinę medinio namo statybą.

Jeigu išaiškės, kad jus netelpate į finansines savo galimybes, tai turite kelis variantus: pirmas – alternatyvus medžiagų ir namo įrangos pasirinkimas, antras – etapinė statyba. Tarkim pirmame etape jus montuojate pamatus, dežutę ir stogą, o veliau kai atsiras lėšų – apdaila, inžinierinės komunikacijos ir t.t.. Galu gale šiais laikais galima drąsiai kreiptis į bankus, juk neretai seni butai kainuoja brangiau nei naujo namo statyba. O butas yra tikrai dėmesio vertas užstatas bankui, kurį, pabaigus statybas, galima sėkmingai parduoti ir padengti pilnai ar didžiają dalį kredito.

Taigi sekmės pasirenkant kokį namą statyti , manau kad dabar turėsite daugiau peno apmąstymams.

Parengė UAB Danstema

Į titulinį
Copyright © REM.LT 2011-2024 Visos teises saugomos                 Reklama     Privatumas     Atsakomybės apribojimas     Taisyklės

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj?
skaitliukai